Sturen op data

Meer budget is zelden het antwoord. Weten waar het lekt wel.

Data is geen doel op zich. Het zijn de antwoorden op de vragen die je nog niet had gesteld. Waarom haken bezoekers hier af? Welk kanaal levert echt conversies op? Wat werkt er wél en hoeveel beter kan het?

Arthur & Brent bouwt de meetinfrastructuur die antwoorden geeft, analyseert wat die antwoorden betekenen en stuurt campagnes, pagina’s en funnels bij op basis van wat de data zegt. Niet op gevoel, zonder aannames.

Sturen op Data

Van der Velden — Twee keer zoveel sollicitanten, zelfde budget

Van der Velden had sterke advertenties en consistent verkeer naar de vacaturepagina's, maar het aantal sollicitaties bleef achter. Meer budget leek de logische stap. Wij stelden eerst een andere vraag: wat gebeurt er eigenlijk nadat iemand klikt?

We brachten de volledige sollicitatieroute in kaart via 8 touchpoints. Heatmaps per vacature gaven het antwoord: bij meerdere vacatures scrolden bezoekers niet ver genoeg naar beneden om het sollicitatieformulier überhaupt te zien. Ze vertrokken niet gefrustreerd, ze vertrokken zonder te weten dat er iets te doen was.

Een splittest met een radicaal ingekorte vacaturepagina (65% minder content) leverde direct resultaat op.

+100%

meer sollicitaties bij de eerste test, zelfde bezoekers, zelfde budget

>50%

van de openstaande vacatures ingevuld

Lars Wonnink Staand

Wil je weten waar jouw campagne, funnel of website lekt? Lars geeft je advies

Bel Lars 06 53 720 716 of Stuur een e-mail

Kind&co ludens — Data-infrastructuur voor 500 locaties

Na een reeks fusies had Kind&co ludens vijf verschillende websites, honderden locatiespecifieke landingspagina's en geen centraal overzicht. De marketingmanager wilde weer grip op wat er daadwerkelijk gebeurde.

Arthur & Brent richtte Analytics Premium in voor de vier belangrijkste websites: meer dan 20 unieke conversiedoelen, inzicht in elk formulier op alle 500+ locaties, en volledige implementatie van Google Consent Mode v2 via Cookiebot. De basis voor data-gedreven campagnes was gelegd.

+500

locaties met unieke formulieren inzichtelijk

+20

unieke conversies ingesteld over alle websites

4

websites volledig meetbaar gemaakt

KNMT — Analytics Premium voor een grote beroepsorganisatie

KNMT is de beroepsorganisatie van tandartsen, orthodontisten en kaakchirurgen in Nederland. De standaard inrichting van Google Analytics 4 gaf onvoldoende inzicht: widgets bleven leeg, de Academy-sectie was niet apart meetbaar en er was geen zicht op welke downloads of tags het meest werden gebruikt.

Arthur & Brent identificeerde samen met de Marketing & Communicatie manager alle relevante datapunten en maakte ze meetbaar: 404-pagina's, documentdownloads, taginteracties, socialmediaklikken en twee afzonderlijke interne zoekmachines.

Vervolgens werden 9 unieke dashboards ingericht voor de verschillende segmenten van de website.

+20

touchpoints meetbaar gemaakt

13

custom widgets ingesteld in GA4

9

unieke dashboards gecreëerd

Van Dort Mode — 105% omzetgroei met 28% meer budget

Van Dort Mode is een multibrand modewinkel in Bilthoven met de grootste 10Days-collectie van Nederland. De webshop draaide, maar de groei bleef achter bij de ambitie. Meer budget in een slecht converterende webshop is een duur experiment.

We begonnen niet met campagnes maar met de webshop zelf: conversieoptimalisatie op basis van gebruiksdata. Daarna volgde een geïntegreerde online marketingstrategie met Google Ads, Google Shopping, Microsoft Ads, SEO, e-mailmarketing en retargeting.

Maandelijkse data-analyse als stuurmechanisme.

+105%

omzetgroei

+136%

omzetgroei in het sterkste kwartaal, met slechts 28% meer budget

Petlook — 568% ROI na platform- en campagneoptimalisatie

Petlook is de oudste door de overheid erkende databank voor huisdierregistratie in Nederland. Als vaste marketingpartner adviseerde Arthur & Brent om de verouderde website te vernieuwen, de oude site was niet mobiel-vriendelijk en hield de groeiambitie tegen.

Na de relaunch rolde een nieuwe online marketingstrategie uit: doorlopende doelgroepmonitoring, zoekwoordenonderzoek, geoptimaliseerde Google Ads- en Microsoft Ads-campagnes en optimalisatie van het registratieproces.

De URL-migratie verliep vlekkeloos, na twee weken zat Petlook al op het oude conversieniveau, daarna begon de echte groei.

+568%

ROI op Google Ads & Microsoft Ads

+125%

stijging conversiepercentage door mobielvriendelijke website

+75%

meer conversies door optimalisatie registratieproces

Directa — Honderden conversies per maand in een competitieve markt

Directa maakt het mogelijk om een lening af te sluiten zonder tussenkomst van een adviseur. De website is het primaire kanaal, maar de zichtbaarheid in zoekmachines liet ruimte voor verbetering.

Arthur & Brent startte met een technische SEO-audit en zoekwoordenonderzoek: 37 relevante zoekwoorden met een gezamenlijk zoekvolume van 80.230 per maand.

Op basis van die analyse volgde continue optimalisatie van content, structuur en campagnes.

+260%

ROI op campagnes

37

relevante zoekwoorden geïdentificeerd met 80.230+ zoekopdrachten/maand

Lars Wonnink Staand

Wil je weten waar jouw campagne, funnel of website lekt? Lars geeft je advies

Bel Lars 06 53 720 716 of Stuur een e-mail

FS Solutions — Nummer 1 in Google voor "belt conveyor"

FS Solutions is actief in de internationale markt voor transportbanden en conveyor-systemen. De uitdaging: bovenaan komen in Google op competitieve zoektermen, ook in het Engels voor de internationale markt.

Arthur & Brent stelde een zoekwoordenstrategie op, identificeerde de meest waardevolle termen en combineerde nieuwe content met technische websiteoptimalisatie. De term "belt conveyor" met hoge internationale zoekintentie steeg snel naar positie 1. Binnen enkele maanden stond FS Solutions bovenaan in Google.

FS Solutions

DéDé Dance — Meer leden via Google Ad Grants en een breder merk

DéDé Dance is de grootste dansschool van Zuid-Nederland. De uitstraling was met name gericht op meisjes tot en met 12 jaar, terwijl dansen voor elke leeftijd is. De vraag: hoe verbreed je de doelgroep en trek je meer nieuwe leden aan?

Arthur & Brent adviseerde aanpassingen in de look & feel (steviger logo, minder dominant gebruik van roze) en zette Google Ad Grants in om het beschikbare advertentiebudget optimaal te benutten. Tegelijk werd het merkverhaal "want wij zijn DéDé Dance, zo doen we dat" duidelijker doorvertaald in de externe communicatie.

Praktische marketingtools als festivalbandjes voor proeflesinvitaties versterkten het clubgevoel ook buiten de school.

Delen via LinkedIn